TIMELINE (Časová linka)

Goto down

TIMELINE (Časová linka)

Odoslať  Horox za So 18 august 2012, 20:18

1991
Rozpad Sovietskeho zväzu a s tým spojený koniec Studenej vojny. Vzťahy na medzinárodnej pôde sa ,,otepľujú'' a nastáva Zlatý vek demokracie a mieru. Vo svete zúri niekoľko menších vojen, ktoré sú ale v porovnaní so Studenou vojnou a predchádzajúcou Druhou svetovou vojnou len maličkosti, ktoré nevplývajú na medzinárodné vzťahy veľmocí. USA zostáva na prvom mieste vo svete, rovnako aj novovzniknutá Ruská federácia, ktorá sa pomaly ale isto preberá z hlbokého komunizmu. Británia si zachováva svoju moc a spoločne s USA sú na popredných priečkach mocných štátov. Na medzinárodnej scéne sa ozýva Japonsko, na dôležitosti naberá aj Nemecko a Francúzsko, ktoré sa konečne zotavili z druhej svetovej vojny. Netreba zabudnúť aj
na Taliansko.

1992
Vzniká Európska únia. V budúcich rokoch prijímajú viac a viac nových členov až sa rozšíri po celej Európe.

2000
Začínajú sa ukazovať prvé znaky hospodárskej a ekonomickej krízy. Zmieňujú sa o nej niektorí ekonómovia, ale svetová spoločnosť ju ešte neprijíma ako skutočný fakt. Ľudia ich považujú za klasických zvestovateľov nešťastia, ktorí sa v histórii objavili nespočetne krát - jediné čo robia je, že vyvolávajú paniku a strach.

2004
Európska únia sa rozširuje o východoeurópske štáty. Tie čakajú prosperitu, ale nikdy sa jej nedočkajú, lebo sa na nich štáty západnej
Európy obohacujú.

2006
Skutočnosť ekonomickej krízy prijímajú svetoznámi ekonómovia a varujú, že sa v najbližších rokoch môže zrútiť celý hospodársky systém USA, čo by zasiahlo aj Európu a Áziu. Dôsledky by boli veľmi negatívne a tak vlády prijímajú opatrenia proti kríze. Stále sa kríza berie na ľahkú váhu a v skutočnosti ju nikto nepovažuje za reálny problém.

2008
Vypukla celosvetová ekonomická kríza, ktorá okrem veľmocí zasiahla aj menšie štáty. Situácia začína byť skutočne vážna, ale bežná spoločnosť si neuvedomuje jej možné následky.

2011
Peniaze v USA a Európe strácajú hodnotu. Je to spôsobené zlou finančnou politikou založenou na honbe za nepretržitým ekonomickým rastom. Pomedzi krízu nastávajú aj problémy s množstom imigrantov v Európe. Vzťahy medzi Európskymi štátmi sa zhoršujú a východné štáty premýšľajú nad odchodom z Európskej únie.

2012
Kolaps celého amerického finančného systému. Ekonómovia dátum kolapsu nazývajú Druhý čierny štvrtok (podľa 1929). V spoločnosti nastane chaos a vypuká množstvo občianskych vojen. USA sa rozdeľuje na východ a západ, Európa rovnako. Situácia v Ázii nie je o nič lepšia. Vatikán padá pod útokom extrémistov. Svetové metropoly sú vysvietené
výbuchmi a ohňom pod tlakom protestujúcich ľudí. Vzťahy medzi domácimi a prisťahovalcami v Európe sa vyostria - Európania ich vinia zo zlej ekonomickej situácie a nenávisť narastá. Ázia a Rusko sú týmito problémami zasiahnuté najmenej.

2013
Kríza zasahuje celý svet vo svojej plnej kráse. Padá medzinárodný bankový systém. Zaniká svetový obchod kvôli opatreniam Ameriky. Veľmi
utrpeli rozvíjajúce sa krajiny tretieho sveta. Bieda vo svete narastá, nezamestnanosť dosahuje historicky vysoké čísla. Ropa sa stáva problémovou surovinou.

2014
Rušia sa sociálne dávky a protesty ľudí sa zostrujú. Vlády v niekoľkých krajinách padajú a voľby sa konajú niekoľkokrát do roka - ľudia sú stále nespokojní. Dôsledok týchto problémov je aj nedostatok jedla a ropy, ktorá sa kvôli pádu svetového obchodu nedováža. Veľa krajín využíva rezervné zásoby aby vôbec fungovala elektrina na celom území štátov. Podobne je to s jedlom, ktoré nahradilo peňažné dávky. Rozpadá sa Európska únia a medzinárodné zmluvy strácajú na dôležitosti. Organizácie ako NATO a OSN zanikajú tiež.
VAULT V Amerike sa ozývajú prvé ohlasy o vytvorení siete úkrytov, ktoré by ochránili celú populáciu v prípade jadrovej vojny. Vláda prijíma tento dlhodobý plán a hľadá sa vhodná firma na vytvorenie týchto úkrytov po celom štáte.

2015
Autá sa strácajú z ciest. Bežní ľudia si nemôžu dovoliť kupovať palivo pre vozidlá. Vlády štátov, ktoré neťažia vlastnú ropu, obmedzujú elektrinu len na mestá - ľudia sa z vidieku tlačia do miest, čo spôsobuje ešte horšie nepokoje. Tieto štáty prosia ropné veľmoci o výmenu ropy za niečo a vzťahy medzi štátmi sa zhoršujú. Rusko poskytuje ropu a pomoc armády štátom, ktoré vstúpia pod Ruský protektorát. Podobne je to na západe Európy. Amerika vstupuje do vzájomne prospešnej aliancie s Kanadou. Navzájom si pomáhajú a situácia sa v Amerike zlepšuje. Armády Ruska pomáhajú východoeurópskym štátom a tak nastáva ich okupácia.
VAULT V hlasovaní jednoznačne vyhráva firma Ali-Tech-en. V priebehu roka firma mení svoj názov na Vault-Tec Industries. Firma sa začína rozrastať do korporácie.

2016
Obrovské problémy s dodávaním ropy a nedostatkom jedla sa vyhrotia. Vlády mnohých afrických štátov po vzájomnej dohode urobia neuveriteľný krok - kontrolovane vypúšťajú smrtiace jedovaté plyny do niektorých miest, čím významne znižujú populáciu a teda zmierňujú problémy s nedostatkom jedla. Tento krok je odsúdený a týmto štátom je vyhlásená vojna, ktorá má za účel zhodiť tieto vlády a nastoliť nové. Začínajú sa preteky kto prvý zosadí vládu v týchto krajinách a tak získa absolútnu moc nad tými štátmi. Začína sa hromadné zbrojenie a vznikajú nové spojenectvá a aliancie.
VAULT Európa a Ázia majú otvorený záujem o vystavanie siete úkrytov - Vaultov vo svojich krajinách. Vzniká európska a ázijská verzia Vault-Tec Industries.

2017
Japonsko s Južnou Kóreou vytvárajú Východoázijskú Úniu (VÚ). Na to odpovedá stále komunistická Čína vytvorením medzinárodnej organizácie Ázijské Veľmoci (AV) - do nej sa pridáva Severná Kórea, Vietnam a iné ázijské štáty. V Európe si Rusko upevňuje moc dodávaním jedla, ropy a pomocou od armády. Vytvára zoskupenie východoeurópskych štátov (po starom ako za komunizmu) zvané Nový Zväz. V nezvyčajnom kroku Rusko
do NZ pripája Austráliu. Varovný názov prebudí západnú Európu, ktorá vytvorí Európsku Konfederáciu (EK). Amerika, Kanada a Južná Amerika sa spájajú do jedného celku čím vytvárajú Spojenú Ameriku (SA). Týchto 5 svetových zoskupení zbrojí na maximum a vzniká množstvo vojenských štátov a diktatúr.
VAULT Miestenky do všetkých naplánovaných Vaultov sú v Amerike vypredané.

2019
Prvé vojská prenikajú do Afriky a násilne obsadzujú domáce štáty. Zatiaľ nedochádza k stretu žiadnej z piatich svetových zoskupení. Izrael dobýja Egypt pod taktovkou Spojenej Ameriky (SA) a tak stoja v ceste NZ a AV.
VAULT Podobne ako v Amerike, v európskych a ázijských Vaultoch už nie je viac miesta.

2021
Nastáva prvý konflikt - medzi SA a NZ. Vlády oboch zoskupení si navzájom vyhrážajú, ale je to zbytočné. Boje pokračujú a Afrika sa postupne ocitá pod nadvládou SA.
VAULT Prvý americký Vault je na svete a je plne funkčný.

2023
VAULT Prvý európsky a prvý ázijský Vault je dostavaný.

2026
Každý štát Afriky je obsadený a okupovaný. Napätie medzi veľmocami je rovnaké ako počas Kubánskej krízy, ba dokonca ešte vyššie. Blíži sa jadrová vojna a celý svet dúfa v to najlepšie. V predvečer veľkej vojny sa však ešte ozve Zem, ktorá bola doteraz ignorovaná.

2027
Malá planétka preletí medzi Zemou a Mesiacom. Tento úkaz má nedozerné následky. Vo svete sa prebúdzajú tektonické zlomy a nastávajú obrovské zemetrasenia, ktoré majú za následok veľké straty na ľudských životoch a majetku. Veľká časť Kaliforne mizne z mapy. Podobne sa celá severná časť Japonska ponorí pod vodu. Nastáva množstvo výbuchov sopiek, ktoré do atmosféry posielajú jedovaté splodiny a spôsobujú smrtiace dažde na ľudí, zvieratá a prírodu. Obnovujú sa choroby ako mor a cholera. Nastávajú obrovské epidémie. Záplavy a tornáda sa tiež stávajú bežnou vecou. Objavujú sa nové choroby ako napríklad horšia verzia AIDS. Veľká vojna je akoby kvôli tomuto odložená, lebo každý štát je postihnutý rovnako a rieši interné záležitosti. Je to považované za šťastie v nešťastí.

2030
Golfský prúd zoslabne a zmení smer v dôsledku roztápania ľadovcov, ktoré sa zrýchlilo kvôli rýchlemu zbrojeniu. Veľká časť Antarktídy a Arktídy zaniká. Hladina svetového oceánu sa významne zvyšuje, čo vytláča pobrežné komunity do vnútrozemia. Škandinávia zamŕza a jej obyvatelia sú nútení natlačiť sa do zbytku Európy.

2033
Klimatické problémy však nedokázali zadržať pozornosť svetových veľmocí na dlho a tak sa objavujú nové konflikty v Afrike. Zhoršujú sa aj vzťahy vnútri týchto veľmocí.

2037
Izrael a štáty Blízkeho Východu sa odpájajú od Spojenej Ameriky na čo SA reaguje vyhlásením vojny.

2043
Vypuká množsto konfliktov v Afrike a vzniká pojem Veľká Africká vojna. Nepriateľstvo medzi veľmocami je na maxime a začína sa šepkať o nukleárnej vojne. Zem trpí. Vojna bude trvať dlho.

2062
Afrika je úplne zdevastovaná po nespočetných bojoch a veľmoci začínajú útoky aj mimo Afriky. Japonsko útočí na Čínu, Južná Kórea na Severnú Kóreu, východná Európa na západnú Európu, Amerika bojuje proti Izraelu a Blízkemu východu. Konflikt je skutočne celosvetový a vzniká Tretia svetová vojna. V nasledujúcich ôsmich rokoch prebiehajú boje po celom svete.

2064
VAULT Posledné Vaulty v Amerike, Európe, Ázii a Austrálii sú dostavané. Vault-Tec podáva návrh na vybudovanie nových v Amerike - supermoderných Vaultechov, podľa dizajnu z roku 2060. Tieto nové sa stavajú rýchlejšie, sú väčšie, majú lepšie zabezpečenie a najmodernejšiu techniku. Miestenky do piatich naplánovaných Vaultechov sa vypredajú takmer okamžite.

2065
VAULT Európa odpovedá podobne a rozhodne sa ukradnuté dizajny Vaultechov využiť. Naplánujú na území Európy asi 10 Vaultechov. Prvý sa začína stavať v strednej Európe.

2069
VAULT Prvý Vaultech je dostavaný, druhý je vo výstavbe a základy tretieho sú položené.

2070
Po niekoľkých výhražných varovaniach medzi veľmocami nastáva globálny Spád (Fallout). Veľmoci po sebe rôzne začali páliť nukleárne hlavice. Spád trval len krátko, niekoľko hodín. Konkrétny dátum je 17. september 2070. Pár dní pred Spádom sa dvere takmer všetkých Vaultov na svete zatvorili. Dá sa považovať za koniec sveta takého akí ho poznali ľudia. Po tomto dátume nastáva post-apokalyptické obdobie na celom svete. Výbuchmi zničené a rádioaktivitou zamorené je celá Európa, Amerika, Austrália, Afrika a Ázia.
VAULT V Európe bol v tomto čase dokončený len jeden Vaultech, v Amerike dva. Dva sú len rozostavané a teda boli v čase Spádu nepoužiteľné.

O rokoch po 2070 a svete po Spáde viac vo Všeobecných informáciách o univerze.

avatar
Horox
Admin
Admin

Počet príspevkov : 155
Dátum registrácie : 16.08.2012
Vek : 25

Návrat hore Goto down

Návrat hore


 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.