Všeobecné informácie o univerze

Goto down

Všeobecné informácie o univerze

Odoslať  Horox za So 18 august 2012, 20:15

Tento Fallout, vytvorený mnou, Horoxom, má isté podobnosti s hernou sériou Fallout, ale zároveň aj obrovské rozdiely. Isté veci som zachoval ako pravidlo (vypíšem ich sem), ale množstvo udalostí som zmenil a upravil podľa seba. Môžete si byť však istý, že to stále bude Fallout univerzum tak ako sa patrí.


Roky a timeline (časová linka)

Spoiler:
Pôvodné univerzum Fallout začína svoju časovú linku po druhej svetovej vojne, teda od roku 1945. Amerika tam zostáva vo svojich zlatých rokoch (Golden Age) a je ,,zaseknutá'' v tomto období až do roku 2077. Vtedy sa udeje Veľká vojna (Great War) a Zem sa stáva zdevastovanou po explóziách nespočetných jadrových hlavíc.

Pretože si tieto roky nikto z nás, hráčov, nemôže pamätať, rozhodol som sa začiatok časovej linky posunúť o niekoľko desaťročí neskôr. Ako medzník som si vybral koniec Studenej vojny (rok 1991), ktorý mladší ľudia poznajú a vtedy aj žili. Moja časová linka sa teda začína odvíjať od roku 1991, čo znamená: koniec Studenej vojny, rozpad Sovietskeho zväzu, zlepšenie vzťahov medzi veľmocami Zeme, koniec vojny v Perzskom zálive, začiatok Juhoslovanskej občianskej vojny a podobne. Spád, teda nukleárnu katastrofu som posunul o 7 rokov skôr, na rok 2070. Históriu do 2070 som si vymyslel úplne celú, ale pohroma bola rovnaká.
[You must be registered and logged in to see this image.]Technológia

Spoiler:
Pôvodný Fallout má štylizovanú technológiu podľa 50-ich rokov 20. storočia, v mnohých smeroch modernejšiu ako máme dnes. Jednoducho sa tam uberala iným smerom. Technológia vo Falloute je inšpirovaná hlavne autormi ako Isaac Asimov a inými klasickými sci-fi autormi 50-ich rokov. Existujú tam moderné roboty, plazmové, laserové aj bežné zbrane.

Môj Fallout má skutočný vývoj technológie do roku 1991. To znamená, že mobilné telefóny mal len malý počet ľudí a po Spáde ich nemá nikto - ak má, tak nefunguje, lebo neexistujú mobilné siete. Osobné počítače boli rozšírené o niečo viac, ale po Spáde sú viac menej vzácnosťou. Po roku 1991 sa vyvíjali inak ako v reálnom svete. Do 2070 však boli super moderné - ale nie vo forme nanotechnológií. Množstvo techniky, ktorá funguje na vlastný zdroj energie, stále funguje aj v roku 2213. Sem sa počítajú roboty, ale aj niektoré počítače a iné technológie. Zbrane sú rovnaké ako v originálnom Falloute - bežné, laserové aj plazmové.
[You must be registered and logged in to see this image.]
[You must be registered and logged in to see this image.]
[You must be registered and logged in to see this image.]
[You must be registered and logged in to see this image.]
[You must be registered and logged in to see this image.]Umiestnenie / rasy / udalosti / frakcie

Spoiler:
Všetky herné Fallouty sú umiestnené niekde na územie Ameriky, západné či východní. Toho sa týkajú aj udalosti, ktoré sa udiali len v Amerike. Tak napríklad osoby ako The Master (tvorca super mutantov) alebo organizácie ako Brotherhood of Steel sú len v Amerike. Podobne aj FEV (Forced Evolutionary Virus), ktorým boli super mutanti a iní mutanti vytvorení sa nachádza len v Amerike.

Môj Fallout sa odohráva v Európe, konkrétne v strednej časti - územie Slovenska, Rakúska, Maďarska, Česka, Poľska a Ukrajiny. Toto územie sa nazýva Centrálna pustatina. Super mutanti tu neexistujú, za to ju obývajú iní mutanti (kemgovia, minajci) - aj Európa mala svoj vlastný ,,FEV'' - konkrétne CMG (Catalytic Mass Grower). Pomocou tejto chemickej látky boli vytvorení rôzni mutanti, len v inej podobe ako v Amerike. Niektoré organizácie sú podobné, ako napríklad Bratstvo Železa je odnož amerického Brotherhood of Steel.Vaulty

Spoiler:
Systém Vaultov som nechal prakticky úplne rovnaký ako v originálnom Falloute. O výstavbu Vaultov v Amerike sa starala firma Vault-Tec, v Európe ich bolo niekoľko veľmi podobných. Spolupracovali s Vault-Tec. Vaulty v Európe preto boli a sú využívané na rôzne experimenty. Niektorým firmám sa však podarili presadiť miernejšie modely, kde mohli ľudia žiť v pokoji až kým neprejde Spád. Každý obyvateľ Vaultu taktiež vlastní pip-boy, o ňom nižšie. Zoznam pre hru dôležitých Vaultov je v téme Mestá / Vaulty, o ich vývoji sa dá zistiť v timeline (časovej linke).
[You must be registered and logged in to see this image.]
[You must be registered and logged in to see this image.]Pip-Boy

Spoiler:
Pip-Boy je elektronické zariadenie vytvorené originálne korporáciou Rob-RAIN (okrem iného vytvorila aj mozbotov). Používa moderné grafické rozhranie, dokáže uložiť veľké množstvo informácií a prenášať ich. Stal sa majetkom každého obyvateľa Vaultu. Existuje niekoľko modelov, staršie i novšie. Najnovší model pochádza z roku 2060 a dostali ho len obyvatelia Vaultechov. Pip-Boy na displeji zobrazuje všetky informácie o používateľovi, jeho fyzický a telesný stav, hodnotu radiácie a rôzne iné užitočnosti. Odňať z ruky ho dokáže len majiteľ alebo veľmi skúsený technik. Viac v linku: [You must be registered and logged in to see this link.]
[You must be registered and logged in to see this image.]
[You must be registered and logged in to see this image.]Mena

Spoiler:
Vo Falloute sú ako bežná mena zavedené vrchnáky od fliaš, predovšetkým z Nuka-Koly. Tento nápoj, podobný Coca Cole, bol tak do 2077 rozšírený, že týchto vrchnákov po Spáde zostali tisícky a tak sa stali vhodnou menou do zničeného sveta. Sú viacmenej odolné, ľahké, podobné minciam, len veľmi ťažko sa dajú vyrobiť falzifikáty (továrne na Nuka-Kolu boli zničené) a nie je ich ani príliš veľa, ani príliš málo. Niektoré frakcie zaviedli aj iné meny, ako napríklad NCR (New California Republic) zaviedla NCR doláre.

Všetko je u nás, v Strednej Európe rovnaké, až na to že to nie sú vrchnáky od Nuka-Koly, ale od Nuka-Foly. Všetci ju pili predsa...
[You must be registered and logged in to see this image.]CMG (Catalytic Mass Grower)

Spoiler:
Európska verzia FEV (http://fallout.wikia.com/wiki/Forced_Evolutionary_Virus). Pomocou nej boli vytvorení rôzni mutanti, čo ale nebol jej pôvodný zámer. Všetko sa to stalo len náhodou. Viac v popise rasy Kemga (http://fallout.slovakforum.net/t2-topic).
[You must be registered and logged in to see this image.]Spád a svet po Spáde

Spoiler:
Roku 2070, 17. septembra, nastal definitívny kolaps celej svetovej spoločnosti, preto je ťažké určiť ako moc bola Zem skutočne poškodená. Rádiové, internetové, televízne vysielanie sa za pár minút prerušilo po celom svete. Je celkom jasné, že atómové bomby zasiahli veľkú časť sveta a tak sa Zem stala jednou veľkou pustatinou, v ktorej nie je ľahké žiť. Amerika a Európa obišli s najviac bombami, Stredný Východ a Ázia sa časom premenili na polárne pláne kvôli nukleárnej zime. Antarktída sa v skutočnosti nevyparila - jej biela pokrývka sa celá zmenila na špinavú čiernu. Oceány, moria, rieky a jazerá sveta nadobudli žltkastú až zelenú farbu od radiácie. V skutočnosti, množstvo zvierat a rastlín prežilo 17. september, pokiaľ neboli priamo zasiahnuté výbuchom bômb. Všetko zabil až rádioaktívny dážd, ktorý začal 24. septembra, týždeň po Spáde. Tí, ktorí prežili a neboli dobre ukrytí (kanále, stoky a pivnice nestačili), zmutovali už v roku 2073 - ľudia zasiahnutí žiarením sa zmenili na ghúlov a zvieratá tiež prešli podobnými zmenami. Vtedy sa ľudstvo potácalo na hranici vyhynutia. Európa a Amerika sa zmenili na mŕtve pustatiny, lemované zničenými mestami, ktoré boli zasiahnuté bombami. Najviac si vytrpeli predovšetkým hlavné mestá krajín. Ale aj mestá, ktoré neboli zasiahnuté bombami sa zmenili na horiace ruiny, zároveň ako sa spoločnosť rozkladala. Ešte aj vyše sto rokov po Spáde je rádioaktivita v miestach dopadu bômb silná a dokáže zabiť kohokoľvek. V 2100 sa mali uzatvorené Vaulty automaticky otvoriť. Mnoho z nich nebolo ani naplnených, lebo ľudia v 2070 ignorovali sirény, o ktorých si mysleli že sú len falošný alarm. Niektoré zostali zatvorené, no väčšina sa otvorila a ich obyvatelia vyšli do pustatiny, kde pomohli ľudstvu povstať z popolu a prachu - časom sa objavili a boli vytvorené rôzne veľké komunity, ktoré prerástli do nových národov, ako napríklad Slovanský Front.
[You must be registered and logged in to see this image.]
[You must be registered and logged in to see this image.]
[You must be registered and logged in to see this image.]
[You must be registered and logged in to see this image.]

avatar
Horox
Admin
Admin

Počet príspevkov : 155
Dátum registrácie : 16.08.2012
Vek : 25

Návrat hore Goto down

Návrat hore


 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.