RASY

Goto down

RASY

Odoslať  Horox za So 18 august 2012, 19:43

Vo svete Falloutu existuje niekoľko rás okrem ľudí. Tieto nové ,,rasy'' vznikli po nepríjemných udalostiach, ktoré sa odohrali veľmi dávno a doteraz sa o nich medzi ľudmi traduje. Viac v Timeline (časovej linke).

Málokedy je nejaká rasa samotne vytvorená, väčšinou sú to len ľudia zmutovaní do rôznych podôb. Ale po dlhých rokoch sa im začalo hovoriť ,,rasy'', už len z toho dôvodu že ich bolo veľké množstvo a že sa dobíjali svojich práv. Samozrejme existuje niekoľko rás, ktoré boli vytvorené genetickým experimentovaním a inými procedúrami. Jedincov týchto rás je omnoho menej, ale dostatočne na to, aby mohli byť klasifikovaní ako jednotlivá ,,rasa''.

Nasleduje zoznam rás a ich popis.


Človek (množ. č. - ľudia) (Human)
Spoiler:
Najpočetnejšia rasa pod slnkom. Pôvodní obyvatelia Zeme. Ich nadvláda nad Zemou sčasti pominula po udalostiach Spádu (Falloutu), toho osudného dňa. O ich vláde na planéte by sa dalo polemizovať, je však isté že stále obývajú jej veľkú časť. Z pôvodných 10 miliárd zostalo na svete ľudí len smiešne málo. Stále sú to však ľudia - niektorí sa snažia obnoviť staré systémy (Slovanský Front), niektorí sa snažia obnoviť ešte staršie systémy (Pražská Divize) a podobne. Z ľudí bolo vyvinutých väčšina ostatných mutantov. Malá časť ľudí prežila Spád vo Vaultoch, kde boli proti výbuchom a ožiareniu úplne ochránení. Tých, ktorých trafilo žiarenie v plnej sile boli zmenení na ghúlov. Tí menej šťastní boli využití na kruté experimenty. Po Spáde sa ľudstvo nedokázalo prebrať dlhú dobu - otvorenie Vaultov v roku 2100 (30 rokov po Spáde) vlastne sčasti zachránilo ľudskú rasu, lebo ľudia z Vaultov pomohli naštartovať život v rádioaktívnej pustatine.
[You must be registered and logged in to see this image.]


Ghúl (množ. č. - ghúlovia) (Ghoul)
Spoiler:
Je diskutabilné, či sa ghúlovia dajú považovať za rasu, kedže sú to len ľudia zasiahnutý silným rádioaktívnym žiarením. Ale je ich veľa a v mnohom sa líšia. Ich pokožka je rozpadnutá a preto sú všeobecne považovaní za škaredých a odporných, prirovnávaní k zombie, časom si na nich však ľudia zvykli a dnes sú bežným zjavom v Centrálnej pustatine. Ghúlovia vlastne postupne vznikali od 2070 do 2073-2074. Asi tri roky trvalo kým sa proces zmeny z človeka na ghúla ukončil. Vyznačujú sa dlhovekosťou, dožívajú sa nad stovku. Prítomnosť rádioaktivity im nevadí, vôbec ich nepoškoduje. Ich nevýhodou je, že časom môže ich mozog akoby prestať fungovať a vtedy sa stanú divokými ghúlmi, ktorí nedokážu myslieť. Stáva sa to len zriedka a je to dlhý proces, takže to nie je príliš nebezpečné. Ich najväčšia komunita v Centrálnej pustatine je v Brne - Karlovo Bratrstvo.
[You must be registered and logged in to see this image.]
[You must be registered and logged in to see this image.]


Kemga (množ. č. - kemgovia) (Kemga)
Spoiler:
Ak sú ghúlovia najbližšie k ľudom zo všetkých ,,mutantov'', tak kemgovia sú od nich najďalej. Kemgom sa nepodarilo zaradiť do Pospádovej spoločnosti tak ako ghúlom - ľudia ich dodnes odmietajú. Pravdepodobne je to kvôli ich strašnému výzoru a strachu z ich sily. Kemgovia sú vlastne Európska odnož amerických super mutantov, ktorí boli vytvorení pomocou FEV. Títo boli vytvorení pomocou inej chemickej látky - CMG (Catalytic Mass Grower). CMG je predvojnový výtvor obrovskej farmaceutickej korporácie PHEMCOM, sídliacej v Berlíne. Mal byť súčasťou liečív, ktoré už pre Spád nestihol PHEMCOM vytvoriť. Po požití týchto liečiv by ľudom mohli dorásť celé končatiny, akékoľvek časti tela a získali by úplnú imunitu proti rôznym chorobám. V roku 2070 bol CMG vo fáze testovania na tisíckach ľudoch po celej Európe. Potom prišiel Spád a rádioaktivita spojená s CMG vytvorila s týchto ľudí mutantov - kemgov. Ich meno vzniklo s názvu CMG - céemgé. Rovnako ako ghúlovia sa dožívajú vysokého veku a túto dispozíciu prenášajú na svojich potomkov. Majú miernu imunitu proti rádioaktivite a napriek ich vzhľadu sú zdravší ako väčšina ľudí. Majú obrovskú fyzickú silu a niekedy im dorastajú odstránené končatiny. Nebyť ich výzoru, boli by to super ľudia. Pacifistická organizácia Nasledovníci dokonca využíva ich tkanivo na liečenie množstva chorôb.
[You must be registered and logged in to see this image.]


Minaj (množ. č. - minajci) (Minai)
Spoiler:
O týchto ,,ľudoch'' sa vie len veľmi málo. Považujú sa za najmenej početnú rasu v Centrálnej pustatine. Na prvý pohľad vyzerajú celkom ako ľudia. Jediným rozdielom sú stopy po zošívaní končatín. Každý minaj má telo zošité s rukami a nohami. Ich pokožka býva tiež o niečo bledšia než je normálne. Nikto nevie ako vznikli, ani ako môžu vôbec žiť. Dožívajú sa menej alebo rovnako ako ľudia. Podľa všetkého vládnu pomerne veľkou fyzickou silou, aj ked na to vôbec nevyzerajú. Podľa mnohých sú výtvorom CMG, čo je celkom možné. Boli prirodzene prijatí do ľudských spoločností, aj keď sa na nich pozerá s miernymi obavami. Nie sú príliš spoločenskí a často sa správajú paranoidne. Väčšinou žijú vo vlastných dedinách a komunitách, mimo veľkých miest.
[You must be registered and logged in to see this image.]


Mozbot (množ. č. - mozboti) (Brainbot)
Spoiler:
Mozboti sa jednoznačne považujú za rasu, lebo sú duševne celkom ako ľudia. Je to dosiahnuté tým, že vo svojom tele majú aktívny fungujúci ľudský mozog, ktorý riadi mechanické telo a všetky procesy. Boli vytváraní dlho pred vojnou, ich prví jedinci vznikli v roku 2029. Vtedy sa prvý krát korporácii Rob-RAIN podaril premiestniť mozog mŕtveho človeka do robotického tela a zároveň aj všetko fungovalo ako má. Mozog fungoval perfektne, vôbec nestarol a všetky duševné záležitosti, vrátane myšlienok a spomienok boli zachované. Niektorí ľudia to nedokázali vystáť - život v chladných robotických telách, no niektorí to privítali a žili tak omnoho dlhšie ako ostatní. Spád prežili úplne v poriadku, lebo radiácia a žiarenie sa nemali ako dostať k mozgu. Prvé roky pomáhali ľudom povstať z ohňov a prachu zničenej Zeme. Avšak procedúry o prenose mozgu sa nezachovali a tak noví mozboti nevznikajú. Ich velenie prebral KE-VLAR, priateľ vlády SF. Mozboti vyzerajú rôzne - záleží od miesta ich výroby. Málokedy sa stretnú dvaja úplne rovnakí mozboti. Poškodené časti si opravujú sami z odpadu a tak má každý z nich unikátnu identitu, nielen menom, mysľou ale aj výzorom. Za dlhé roky sa stali dobrými priateľmi ľudí. KE-VLAR sídli v starej továrni Rob-RAIN a zároveň nemocnici na výrobu mozbotov vo Vysokých Tatrách na Slovensku.
[You must be registered and logged in to see this image.]
[You must be registered and logged in to see this image.]
[You must be registered and logged in to see this image.]
avatar
Horox
Admin
Admin

Počet príspevkov : 155
Dátum registrácie : 16.08.2012
Vek : 25

Návrat hore Goto down

Návrat hore


 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.