Alex

Goto down

Alex

Odoslať  Horox za Pi 19 jún 2015, 15:26

___________ Základné informácie ___________

Meno: Alex, meno v plnom tvare: Alexandra Hengsbach

Vek: 11 rokov

Pohlavie: Ženské

Rasa: Človek - beloška - germánka

Národnosť: Nemecká

Miesto pobytu: Grazská únia, hlavné mesto rakúskej časti Graz

Povolanie: Obchodnícka učeňka / asistentka

Organizácia: Marcové Karavány

Miesto narodenia: Voitsberg

Rodina: Otec, Robert Hengsbach___________ Zbrane, bezpečnosť a iné ___________

Zbrane: .44 magnum revolver zvaný Richter (v slovenčine Sudca), .45 Auto pistol zvaná Wächterin (v slovenčine Ochrankyňa) a príručný bojový nôž.

Zbroj: Nenosí prakticky žiadnu zbroj, len obyčajné oblečenie (tak ako je na obrázku postavy).

Ostatné nástroje: Na ruke má nástroj, ktorý si mnohí mýlia s Pip-boyom - ide však o technickú pomôcku ktorá dokáže klasifikovať chyby a iné problémy strojov, a podľa toho ich môže Alex opraviť či nastaviť. Je to akoby alternatívne rozhranie pre tieto stroje. Použiť ho ale dokáže len Alex, pretože si toto zariadenie sama s pomocou otca vyrobila - ako špecialita tohto zariadenia je aj to, že dokáže deaktivovať či aktivovať pokazenú a porušenú techniku.

Taktika: Alex vie že nie každý v pustatine si môže dovoliť strelné zbrane, a preto sa najmä v prípadnom boji snaží udržať odstup, tak aby sa k nej nepriateľ nedostal, a ona ho mohla bez problémov zastreliť. S bojom má ale veľmi málo skutočných skúseností - ide najmä o niekoľko stretnutí karavány jej otca s nepriateľskými raidermi a agresívnymi zákazníkmi. Zatiaľ má na konte len dve zabitia raiderov, jeden s vlastným revolverom a druhý s puškou na veľkú vzdialenosť.
Na nebezpečnom území si dáva pozor, a vždy sa pohybuje tak aby sa v prípade potreby mohla okamžite ukryť za niečím pevným. Ak išlo o strelcov a prepadnutie, bola to vždy dobrá stratégia, najmä pre obchodnícke karavány. Otec a skúsenosti ju naučili, že pohybovať sa po otvorenej oblasti je samovražda. V prípade boja so strelcami sa snaží využívať svoju drobnosť a ľahkosť, a potichu sa dostať bližšie k  strelcom, či dokonca za nich, kde ich môže jednoducho zastreliť.

Schopnosti: Je technický génius a vďaka aktívnemu výcviku jej otca je na svoj vek výrazne zručná. Vie výborne strieľať zo zbraní a jej presnosť je nebezpečná pre kohokoľvek, kto ju ohrozuje.
Dokáže si vyrobiť náboje do svojej zbrane a do prakticky akejkoľvek inej, schopnosť, ktorú ju naučil jej otec. Z malého množstva materiálov vie najmä vyrobiť veľa nábojov do pištolí, ktoré rada používa. Väčšinu zbraní do ktorých vie vytvoriť náboje vie aj opraviť, a to len z rôzneho materiálu ktorý nájde kdekoľvek v pustatine. Tam kde mnohí vidia odpad, ona vidí zlatú baňu.
Je schopná v streľbe z väčšiny zbraní, ktoré je možné na Centrálnej pustatine nájsť - jedná sa o všetky druhy pištolí (revolveri, polo-automatické pištole), pušiek (odstreľovacie, štandardné), samopalov (automatické, polo-automatické), malých samopalov (9mm, 10mm) a brokovníc (štandardné a rýchlopalné). S ťažkými zbraniami sa nikdy neučila narábať, ale v prípade potreby by ich vedela zvládnuť. Ide tam skôr o fyzický problém ako o neznalosť používania.
S energetickými zbraniami sa tiež dokáže obrániť, no nepozná ich tak dobre ako tie klasické. Efektívne strieľať však vie z laserových či plazmových pištolí a pušiek. Rovnako jej problém robia ťažké zbrane energetického typu.
Explozívne zbrane jej otec zakázal, no Alex sa snažila naučiť sa s nimi strieľať na vlastnú päsť bez jeho znalosti. Má skúsenosť s niekoľkými granátometmi, no k pancierovým pästiam sa nikdy nedostala.
A čo sa týka skutočných explozív, dokáže použiť dynamity a rôzne typy granátov či nášlapných mín.
So zbraniami na blízko jej to rozhodne (a logicky) nejde, a tak sa na blízko dokáže obrániť len svojím nožom.
Dokáže používať, modifikovať, ovládať a opraviť čokoľvek technického rázu. Počítače, vozidlá, generátory, transformátory, stačí povedať a Alex sa do toho s radosťou pustí. Má skúsenosti s robotmi a mozbotmi.

Fyzicky je na tom tak ako každé iné dievča v detskom veku. Na blízko sa vie obrániť len slabo, alebo vôbec. Bojí sa fyzického stretu s kýmkoľvek kto je vyšší, mohutnejší a silnejší ako ona, čo je v pustatine prakticky každý. Ak by sa k nej niekto dostal, tak radšej zuteká a nájde lepšie miesto na streľbu. V prípade že ju niekto schmatne, snaží sa použiť nôž alebo sa zo zovretia dostať za každú cenu - použiť zuby, kopanie a hádzanie sa.

Okrem týchto bojových schopnosti dokáže Alex v prípade potreby prežiť v pustatine. Je síce z veľkého mesta, no otec nezaháľal a naučil ju všetko čo dokázal. Po niekoľkých rokoch, ktoré strávila s karavánou na cestách sa naučila mnohé. Samozrejme je výborná čo sa týka komunikácie a obchodného talentu, a dokázala by snáď predať aj kus kameňa. Vie pestovať niektoré rastliny, chovať dobytok, napiť sa z nekontaminovaného zdroja či urobiť si oheň na varenie a príjemné teplo. Okrem toho dokáže jazdiť na väčšine pozemných vozidiel, tých však nie je veľa a tak nie je expert.___________ Psychika postavy ___________

Povaha: Je živá, pohyblivá, veselá, optimistická, občas príliš naivná a idealistická, dobromyseľná a nápomocná a spoločenská. Práca je pre ňu väčšinou zábava, teda najmä ak ide o nejakú technickú prácu. Stále sa správa ako dieťa, takže v živote nachádza mnoho vzrušenia, býva ústretová, zvedavá. Obľubuje prítomnosť ostatných ľudí a nevadí jej ak ju všetci počúvajú a sama je stredom pozornosti. Svojou povahou zvykne ľudí k sebe priťahovať, a to je výborné najmä z obchodníckeho pohľadu. Rada rozpráva príbehy, a všeobecne v skupine hovorí najčastejšie a najhlasnejšie. Väčšinou je úprimná a otvorená, no neuvedomuje si následky tejto úprimnosti, a to že by niekoho mohla uraziť či dokonca zraniť. Bez váhania ponúka pomoc, no akosi nedomýšľa následky a jej naivita nedovoľuje rozpoznať či ide o skutočnú potrebu alebo len pascu. Dokáže sa nadchnúť pre mnoho vecí, no toto nadšenie z nej môže rovnako rýchlo opadnúť, a tak si nájde znova niečo iné. Má potenciál byť dobrou obchodníčkou či dokonca vodkyňou, pretože vie výborne komunikovať a z každého koho stretne urobiť priateľa. Býva však ľahkovážna, ale nikdy ľahostajná. Dokáže sa prispôsobiť rôznym situáciám, v stresových situáciách sa bojí, no býva vyrovnaná a snaží sa neupadnúť do paniky.
Jej negatívne vlastnosti by mohli byť zároveň pozitívne - príliš hovorí, príliš hlasno, často preháňa, je málo vnímavá k ostatným, býva egocentrická a zaoberá sa najmä sama so sebou. Nevie počúvať a často skáče ostatným do reči, či odpovedá za nich. Pre niektorých je v konverzácii otravná a pre niektorých zaujímavá a vzrušujúca.

Temperament: Sangvinik

Znamenie zverokruhu: Vodnár

Presvedčenie: Dala by sa definovať ako civilizovaný obyvateľ Centrálnej pustatiny - vychovaná v meste a zároveň aj v pustatine, venujúc sa od malička slušnému remeslu a otcom vychované ako poriadne a slušné dievča. Rozhodne sa radí k tým príjemnejším obyvateľom pustatiny.

Obľúbené: Má rada čokoľvek technické, pokazené či funkčné, a rada sa prehrabáva v sutinách a ruinách. Zbiera rôzne zaujímavé predmety a hračky. Okrem toho rada hovorí, a hovorí, a hovorí, a ešte radšej má ak ju niekto pri tom počúva, a je po celý čas ticho - ako napríklad jej otec. Proti ghúlom nemá nič, naopak, celkom rada s nimi komunikuje. Miluje keď otcova karavána cestuje do Brna.

Neobľúbené: Neznáša raiderov a iných ľudí, ktorí neustále ubližujú, ničia, zabíjajú a kradnú, a pesimistických ľudí.

Fóbie: Má strach z mnohých vecí, no najmä z toho že stratí otca, bude sama, bez kohokoľvek v pustatine a nikto ju nebude môcť zachrániť a najmä z násilných raiderov, o ktorých počula viacero príbehov ukrutného zverstva.

Sny: Jej sen je pravdepodobne nereálny a nepravdepodobný, no o tom sny sú, nie? Chcela by vidieť pustatinu obnovenú, vo forme a podobne tak ako bola pred vojnou, takú, v ktorej sa ľudia milovali a boli mierumilovní, a nie tú dnešnú, kde je zabíjanie, krutosť a utrpenie na dennom poriadku. Jej špecifický sen je zaplávať si v jazere tak čistom, že je vidieť jeho dno a ryby plávajúce v ňom, obklopený hustým zeleným lesom, z ktorého sa ozývajú vtáky, hmyz, jednoducho život. Je to pasáž z predvojnovej knihy, ktorú jej daroval otec a ktorú miluje, a prečítala ju už najmenej stokrát.

Zaujímavosti: Alex si to sama nevie vysvetliť, no občas sa jej zdá že dokáže strojom a robotom rozumieť, akoby na jej dotyk reagovali a spoznali ju, a hovorili s ňou. No tento pocit sa vytratí rovnako rýchlo ako sa objaví. Alex si väčšinou z toho nerobí ťažkú hlavu a pripisuje to jej technickej zručnosti a znalosti.___________ Životopis ___________

Narodila sa v malom meste Voitsberg rodičom ktorí pracovali pre Marcové karavány. Ešte v čase keď bola veľmi malá jej zomrela matka v dôsledku raiderského útoku na jej karavánu. Príliš si o nej nepamätala, no ešte pred smrťou jej darovala pištoľ, ktorú Alex pomenovala Wächterin. Otec ju od útleho veku učil streľbe lebo vedel že pustatina sa nehrá s nikým a nedá šancu ani len tým najmladším. Alex prejavila technický talent, ktorý sa jej otec rozhodol zúžitkovať. Po smrti jej matky otec nedokázal žiť v starom meste a tak sa spoločne s Alex presťahovali do Grazu, čo bolo oproti Voitsbergu naozaj obrovské mesto. Otec si privyrábal najmä tým, že našiel či odkúpil zničené, teda veľmi lacné stroje, počítače a zbrane, potom ich opravil, zlepšil a predával ich za vyššiu cenu. Tomuto učil aj Alex, ktorá sa vďaka svojmu talentu rýchlo naučila mnohému čo ju otec učil. O niekoľko rokov už otec mohol odchádzať na dlhé cesty, zatiaľ čo Alex opravovala tieto predmety. Neskôr nastal incident - neprítomnosť jej otca v Graze si vyhliadol akýsi násilník. Ten sa pokúsil vykradnúť obchod a chladnokrvne zabiť Alex, no ona ho v sebaobrane postrelila. Po tomto ju otec musel brať zo sebou na cesty, ktoré boli istým spôsobom bezpečnejšie, alebo sa tak aspoň zdalo. Jeho obchod v Graze prebral istý rodinný priateľ.
Na cestách s karavánou, ktoré trvali niekedy aj celé mesiace a viedli po území celej Grazskej únie či Slovanského Frontu, sa naučila strieľbe zo zbraní, prežitie v pustatine a obchodníckemu remeslu. Otec jej na ochranu daroval druhú zbraň, revolver, ktorý Alex nazvala Richter. Strety s raidermi neboli časté, no pri tých niekoľkých Alex usmrtila najviac dvoch raiderov, takže sa naučila aj zabíjať. Členov otcovej karavány si Alex obľúbila, a už niekoľko rokov s nimi neustále chodí na cesty. Alex od otca postupne prebrala všetky jeho znalosti, a po stránke technickej ho už pravdepodobne dávno predbehla.___________ Fyzika postavy ___________

Výška: 147 cm

Váha: 38 kg

Farba očí: Modrá

Farba vlasov: Ryšavá

Vzhľad:
kód:
http://i.imgur.com/mHoI9C5.jpg

__________________________
The Perfect Life awaits...
avatar
Horox
Admin
Admin

Počet príspevkov : 155
Dátum registrácie : 16.08.2012
Vek : 25

Návrat hore Goto down

Návrat hore


 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.