Mestá / Vaulty

Goto down

Mestá / Vaulty

Odoslať  Horox za Po 20 august 2012, 21:53

V tejto téme stručne popíšem osud jednotlivých vybraných miest, väčšinou najľudnatejších v konkrétnych krajinách - Slovensko, Česko, Poľsko, Ukrajina, Maďarsko a Rakúsko.

Taktiež je tu spísaný zoznam Vaultov nachádzajúcich sa v jednotlivých štátoch, ich označenie a názov.

Sú zoradené podľa aktuálnej ľudnatosti, teda podľa roku 2213.


Naposledy upravil Horox dňa Ut 21 august 2012, 03:45, celkom upravené 4 krát.

__________________________
The Perfect Life awaits...
avatar
Horox
Admin
Admin

Počet príspevkov : 155
Dátum registrácie : 16.08.2012
Vek : 25

Návrat hore Goto down

Re: Mestá / Vaulty

Odoslať  Horox za Po 20 august 2012, 23:52

Slovensko

Spoiler:
1. Žilina

Severné Slovensko bola prirodzená lokalita, kam sa odsťahovalo množstvo ľudí po Spáde. Posledné dni pred katastrofou médiá hovorili o otvorenom Vaulte v okolí mesta, ktorý len očakával naplnenie. Bola to ozaj pravda - v chaose, ktorý nastal posledné dni sa už nič neriadilo podľa pravidiel. Vault nebol na príkaz zatvorený a tak sa všetci občania Slovenska hrnuli do Žiliny. Niektorí to stihli a ukryli sa vo Vaulte, ktorý sa pomocou automatiky ale zatvoril keď sa ozvali poplašné sirény. Veľký počet ľudí zostal vonku počas Spádu rovno na uliciach mesta. Po rokoch sa zmenili na ghúlov a keď sa preplnený Vault v roku 2100 otvoril, nastali potýčky medzi domácimi ghúlmi a obyvateľmi Vaultu. Ghúlovia obviňovali ľudí z Vaultu, že ich vtedy v 2070 nepustili dovnútra. Vaulteri, väčšina z novej generácie ani nevedela o čo ide. Napokon sa nejako tieto dve komunity dohodli že to bolo veľké nedorozumenie a dnes je to pomerne živé mesto - najľudnatejšie na celom Slovensku. Rádioaktivita si tam tiež nenašla svoje miesto a tak je len minimálna. Rozhodne stojí za návštevu ak prídete na Slovensko!


Spoiler:
2. Prešov

Jedno z miest, ktoré boli viacmenej ušetrené od výbuchov jadrových bômb. Na východnom Slovensku sa nebojovalo priamo, takže mesto nebolo v roku 2070 zdevastované. Vaulty sa v tomto regióne riadili podľa pravidiel, takže nevznikol žiadny väčší chaos. Po Spáde sa takmer vyľudnilo, lebo veľa obyvateľov odišlo do Košíc, kde dúfali že nájdu lepšie podmienky. Počas rokov tu bolo veľa presunov, až sa tu napokon usadili Marcové Karavány. Vtedy boli ešte len malá organizácia, ale neskôr sa rozšírili do obrovských rozmerov a ich sídlo sa presunulo k Popradu. Stále tu však sídli veľká základňa Karaván a niekoľko ľudských a ghúlskych komunít.


Spoiler:
3. Banská Bystrica

Pred Spádom tu bývalo obrovské táborisko armád NZ, ktoré pochodovali na západ bojovať v Rakúsku a Nemecku proti Germánskej Lige. Na západ sa ale nikdy nedostali, lebo v 2070 ich zastavila jadrová katastrofa. Veľká časť armády sa zmenila na ghúlov a dodnes tam žijú. K obyvateľom Slovanského Frontu sa správajú priateľsky a majú dohodu s prezidentom SF - za lacný tovar chránia južnú hranicu štátu proti raiderom a poprípade Grazskej Únii.


Spoiler:
4. Košice

Košice sú na tom podobne ako Prešov, až na to že sem spadlo množstvo jadrových hlavíc. Nepriatelia klasifikovali Košice ako druhé najväčšie mesto na Slovensku a preto bola naň zameraná paľba. Padlo sem najviac bômb okrem Bratislavy. Tri štvrtiny mesta sú zamorené rádioaktivitou nevhodnou pre ľudský život - tam žije niekoľko komunít ghúlov. Vo vyššie položenej časti mesta sa usídlilo niekoľko raiderských komunít z Ukrajiny. Košice rozhodne nepatria do kategórie príjemných miest.


Spoiler:
5. Bratislava

Mesto, ktoré dopadlo najhoršie. Bratislava bola zdevastovaná bombardovaním a vojnou už pred Spádom - a z Ruska na ňu priletelo množstvo hlavíc, ktoré z nej zanechali len dymiacu ruinu. Ruské bomby splnili svoj cieľ - zabili nepriateľských vojakov EK, hlavne rakúskych, ale zároveň to pocítili aj domáci, slovenskí vojaci a obyvatelia. Ak sú na tom Košice zle, tak Bratislava je na tom ešte horšie. Aj keď bolo mesto z veľkej časti zničené, SF aj GU majú oň záujem. Nachádza sa tu veľa užitočnej techniky, zbraní, munície a všeobecne kvalitných vecí. Hovorí sa o nej ako o neotvorenom poklade. Kto si však tento poklad zoberie cez silnú radiáciu a ťažko schodné ruiny (okrem ghúlov)?VAULTY

Spoiler:
Na území Slovenska sa nachádza 6 Vaultov.
Vault 01 - Bratislavský hrad (Bratislava)
Vault 25 - Vault sv. Alžbety (Košice, názov podľa Dómu sv. Alžbety)
Vault 36 - Synagóga (Prešov, názov podľa židovskej synagógy)
Vault 87 - Hričov (Žilina, názov podľa Hričovského hradu)
Vault 94 - Baňa (Banská Bystrica)
Vault 116 - Gerlach


Naposledy upravil Horox dňa Ut 21 august 2012, 03:17, celkom upravené 5 krát.

__________________________
The Perfect Life awaits...
avatar
Horox
Admin
Admin

Počet príspevkov : 155
Dátum registrácie : 16.08.2012
Vek : 25

Návrat hore Goto down

Re: Mestá / Vaulty

Odoslať  Horox za Ut 21 august 2012, 00:03

Ukrajina

Spoiler:
1. Ľvov

Jediné z väčších ukrajinských miest, ktoré má SF pod kontrolou. Počíta sa skôr ako sídelné mesto pre obyvateľov Slovanského Frontu. Je pomerne skultivované a aktívne tu funguje elektrina vo viac ako polovici dištriktov. Je to druhé najľudnatejšie mesto na území Slovanského Frontu. Armáda tu nemá veľkú prítomnosť, lebo z východu nehrozí tak veľké nebezpečenstvo ako zo západu, odkiaľ útočí Pražská Divize. Po Krakove sa Ľvov berie ako druhé najlepšie miesto na život v Centrálnej pustatine - je tu pomerne nízka rádioaktivita spojená s príjemným podnebím a menej znečistenou vodou ako v iných oblastiach.


VAULTY

Spoiler:
Na území Ukrajiny sa nachádza 46 Vaultov. Vypisujem sem len dva z nich.
Vault 09 - Vault sv. Juraja (Ľvov)
Vault 1986 - 26.4. (Černobyľ)


Naposledy upravil Horox dňa Ut 21 august 2012, 03:21, celkom upravené 3 krát.

__________________________
The Perfect Life awaits...
avatar
Horox
Admin
Admin

Počet príspevkov : 155
Dátum registrácie : 16.08.2012
Vek : 25

Návrat hore Goto down

Re: Mestá / Vaulty

Odoslať  Horox za Ut 21 august 2012, 00:31

Česko

Spoiler:
1. Praha

Viď tému Organizácie a zoskupenia, konkrétne Pražská Divize. Praha sa aktuálne berie ako najnebezpečnejšie miesto v Centrálnej pustatine. Do toho sa počíta aj jej široké okolie, ktoré je pod kontrolou Pražské Divize. Okolie Prahy je patrolované početnými skupinami organizovaných raiderov pod velením Mojmíra II. Pražská Divize, celkom logicky sídli v Prahe, zároveň odtiaľ velí armáde aj jej líder. Hrad Karlštejn nebol pri Spáde poškodený a tak si z neho Mojmír II. urobil sídlo - je to dobre strážené miesto, kde by sa v prípade ohrozenia mohol ukryť. Nikde nenájdete viac odporných ľudí ako v Prahe. Pred vytvorením Divize tam žilo množstvo ľudí, ktorí sa dostávali do potýčky s vtedy ešte malou skupinou raiderov vedenou Mojmírom I. Táto skupina sa pomaly rozrastala a ľudia si uvedomili, že sú v nebezpečenstve. Ešte predtým ako sa stihla Divize poriadne rozrásť, ľudia z Prahy utiekli do okolitých miest aby sa zachránili. To prihodilo Divizi vhodné podmienky na obsadenie a opevnenie celej Prahy, aby mali odkiaľ vládnuť. Pražská Divize brala otrokov až kam ich sila siahala. V Prahe sa preto nachádzajú tisícky násilne unesených otrokov, ktorí musia pracovať a žiť v krutých podmienkach. Praha sa odvtedy stala baštou a sídlom zla v Centrálnej pustatine.


Spoiler:
2. Brno

Viď tému Organizácie a zoskupenia, konkrétne Karlovo Bratrstvo. Brno je sídlom najväčšej komunity ghúlov v Centrálnej pustatine. Ako nepriateľov prirodzene berú Pražskou Divizi, ktorá ghúlov zabíja a neprijíma medzi seba. Spojencov si teda našli v Slovanskom Fronte, ktorý Karlovo Bratrstvo plne podporuje a zásobuje. Brno sa totižto nachádza blízko hraníc s Pražskou Divizí, takže skôr či neskôr dôjde k otvorenému vojenskému stretu. Starosta Brna, líder a ghúl Karel Nezval súhlasil s aktívnym zbrojením a prijal do Brna aj armádne jednotky SF, ktoré ghúlov trénujú do boja. V každom prípade, Brno je ten najlepší domov pre každého ghúla - nemôže sa tu cítiť zle, lebo je vždy medzi svojimi a vládne tu vzájomný rešpekt. V poslednom čase tu však vládne nepokojná atmosféra, predovšetkým kvôli blížiacej sa Divizi a kvôli zbrojeniu a zbraniam.


Spoiler:
3. Liberec

Druhé najväčšie české mesto patriace Divizi. Liberec postihol podobný osud ako Prahu, až na to že ľudia tu neboli dopredu varovaní o útoku Divizi. Divize si tu vytvorila najväčší tábor otrokov v celej ich ríši. Bolo tu niekoľko pokusov o vzburu alebo povstanie, ale ani jedno nevyšlo. Mojmír II. nie je príliš zhovievavý k otrokom, ktorí sa búria. Odohrala sa tu obrovská tragédia, pri ktorej bolo popravených niekoľko tisícok otrokov.


Spoiler:
4. Ostrava

Ostrava bolo veľmi ľudnaté mesto patriace pod SF a počítalo sa ako 3. najlepšie mesto na život v Centrálnej pustatine. Avšak tomu tak nie je po nejaký čas odkedy sa objavila hrozba Pražské Divize. Pôvodných obyvateľov viacmenej evakuovali a z Ostravy sa stala obrovská vojenská základňa armádnych jednotiek SF, ktoré sú pripravené obraňovať hranice štátu za každú cenu. Spolupracujú s Brnom a medzi týmito dvoma mesta sa aktuálne stavia tzv. Elektrostena, ktorú financuje SF.


Spoiler:
5. Plzeň

Plzeň je síce hlboko v území Pražské Divize, avšak jej nepatrí. Pôvodným obyvateľom sa tu podarilo udržať aj po útoku Divize. Mojmír podcenil silu dobre obránenej Plzne a pri pokuse o obsadenie neuspel. To sa mu nestalo nikdy predtým. Odvtedy Mojmír vyhlásil stále obliehanie Plzne až kým nepadne. Jeho vojaci majú príkaz zavraždiť všetkých obyvateľov a doniesť mu hlavu ich lídra na podnose. Plzeň sa tak stala symbolom odporu ku krutej Mojmírovej ríši. Mojmír si tam totižto nemôže dovoliť vyslať vojsko, lebo by sa na nejaký čas oslabili jeho hranice a to by mohla SF využiť. Krakov je z Plzňou v neustálom kontakte a stíhačkou im posiela zbrane, muníciu, potraviny a iné užitočné predmety.VAULTY

Spoiler:
Na území Česka sa nachádza 11 Vaultov.
Vault 05 - Karlův most (Praha)
Vault 19 - Petřín (Praha)
Vault 30 - Špilberk (Brno)
Vault 54 - Černá louka (Ostrava)
Vault 60 - Prazdroj (Plzeň)
Vault 78 - Ještěd (Liberec)
Vault 658778# - ???
Vault 105 - Hrneček (Olomouc)
Vault 111 - Dlouhá jízda (Děčín)
Vault 118 - Střekov (Ústí nad Labem)
Vault 145 - Vault svatého Ducha (Hradec Králové)


Naposledy upravil Horox dňa Št 23 august 2012, 02:48, celkom upravené 5 krát.

__________________________
The Perfect Life awaits...
avatar
Horox
Admin
Admin

Počet príspevkov : 155
Dátum registrácie : 16.08.2012
Vek : 25

Návrat hore Goto down

Re: Mestá / Vaulty

Odoslať  Horox za Ut 21 august 2012, 01:44

Poľsko

Spoiler:
1. Nový Krakov

Nový Krakov je hlavné mesto Slovanského Frontu, zároveň je najväčšie, najludnatejšie, najkrajšie a dalo by sa použiť aj množstvo iných superlatívov, nechce sa mi ich tu vypisovať. Hovorí sa mu Bašta demokracie, Základňa mieru, Záhrada kapitalizmu. Má veľa mien. Mesto leží na toku rieky Visly, ktorú sa podarilo celkom kvalitne vyčistiť a používa sa na vodnú plavbu. Celé územie mesta je veľmi zachované, lebo toto územie bolo uchránené pred jadrovými hlavicami anti-jadrovým štítom a raketovými systémami, ktoré zostrelili atómovky ešte počas letu. Pred Spádom, v 2068 ich sem nainštalovala celkom neznáma firma, o ktorej sa nič nevie. Riaditeľ tejto spoločnosti je veľkou záhadou. Elektrina funguje v celom meste, čo je obrovská rarita v Centrálnej pustatine. V Krakove sídli vláda Slovanského Frontu. Je to funkčné letisko, ale stíhačiek a lietadiel sa nezachovalo veľa a palivo je takmer nedostupné. Sídli tu množstvo organizácií, okrem SF aj hlavný tábor Nasledovníkov, dva plne funkčné otvorené Vaulty, základňa Marcových Karaván, na východnom okraji mesta malá komunita kemgov, sídlo Witzových tulákov, jedna z hlavných staníc Železnice, sídlo GREENPEACE, v Krakovskej katedrále žije Katedrála Atómu, sídlo Vesmírnej Misie, továreň Bulettárov a predovšetkým rádio K-ATY. Hovorí sa aj o Krypte & v spletitých stokách mesta. Nájdete tu aj veľkú komunitu ghúlov, ktorí sa zo strachu pred Divizí odsťahovali z Brna. Je tu aj veľký počet mozbotov. Nový Krakov sa rozhodne dá považovať za živý kotol rás, ako aj národností. Na západnom okraji mesta stojí hlavná základňa armádnych síl SF. Obranný systém z 2068 akoby zázrakom stále funguje, takže mesto je prakticky nedobyteľné.


Spoiler:
2. Lodž

Po tom ako Ostrava stratila svoju príťažlivosť kvôli blížiacej sa Pražské Divizi, Lodž sa dostal na 3. miesto v kategórii miest, v ktorých sa najlepšie žije. Pred ním je len Krakov a Ľvov. SF tu má len malú posádku, teda mesto je skôr sídelné. Nanešťastie bola jeho časť zlikvidovaná bombami a radiáciou, takže nie je také perfektné ako Nový Krakov. Na pokojné bývanie je ale toto mesto dobré.


Spoiler:
3. Varšava

Varšava ako hlavné mesto Poľska malo ten nešťastný osud ako ostatné hlavné mestá. Varšavu takmer kompletne zničili padajúce bomby. Podobne ako Bratislava, je to ruina. SF sa snaží Varšavu aspoň trocha skultivovať, ale naráža na problémy s radiáciou, agresívnymi raidermi a mutantmi. Zatiaľ sa počíta ako odložený prípad a odporúča sa nevstupovať do Varšavy pre vysoké nebezpečie.


Spoiler:
4. Vroclav

Mesto plné vojakov SF aktuálne pod častými útokmi Pražské Divize. Z Krakova sem neustále SF posiela jednotky a potrebné veci na udržanie mesta za každú cenu. Vojaci SF nemajú problém mesto udržať - ich úlohou je vysunúť Divizi a napokon sa dostať do Plzne, kde by pomohli Plzenským obrancom prelomiť obranu. Vroclav je aktuálne najdôležitejšie mesto. V prípade, že by Vroclav padol, Prahu by nikdy SF nedokázal dobyť.


Spoiler:
5. Poznaň

Bývalé mesto patriace SF, ktoré bolo obsadené náhlym útokom Divize. SF podcenilo silu Pražskej armády a kvôli tomu mesto stratilo za jeden deň. Pri Vroclave túto chybu nemienia opakovať.VAULTY

Spoiler:
Na území Poľska sa nachádza 40 Vaultov. Vypisujem sem len niektoré z nich.
Vault 00 - Zmluva (Varšava)
Vault 22 - Visla (Varšava)
Vault 33 - Wawel (Krakov)
Vault 44 - Barbakán (Krakov)
Vault 55 - ZOO (Lodž)
Vault 66 - Śląsk Wrocław (Vroclav)
Vault 77 - Ježyce (Poznaň)


Naposledy upravil Horox dňa Ut 21 august 2012, 04:07, celkom upravené 3 krát.

__________________________
The Perfect Life awaits...
avatar
Horox
Admin
Admin

Počet príspevkov : 155
Dátum registrácie : 16.08.2012
Vek : 25

Návrat hore Goto down

Re: Mestá / Vaulty

Odoslať  Horox za Ut 21 august 2012, 01:54

Rakúsko

Spoiler:
1. Graz

Hlavné mesto rakúskej časti Grazskej Únie. V tomto meste bola Grazská Únia aj založená, viď tému Organizácie a zoskupenia. Považuje sa za viacmenej sídelné mesto a žije tu najviac obyvateľov na celom rakúskom území.


Spoiler:
2. Salzburg

Jedno zo zdevastovaných a divokých miest v ktorom sídli časť armád Grazskej Únie. Odtiaľto plánujú obsadzovať južné Nemecko a obkľúčiť tak Pražskou Divizi z juhu a západu.


Spoiler:
3. Viedeň

Podobne ako Varšava, či Bratislava, Viedeň sa nevyhla obrovskej deštrukcii. Kým Bratislava formálne patrí SF, tak Viedeň patrí GÚ. Tých niekoľko kilometrov medzi Bratislavou a Viedňou tvorí hranica týchto dvoch štátov. Zatiaľ je pokojná, avšak armády oboch národov sú pripravené na prípadný boj o túto hranicu.


Spoiler:
4. Linec

Mesto na hraniciach s Pražskou Divizí. Je podobne dôležité ako Vroclav v Poľsku. Stojí ako pevná obrana do rakúskych zemí.VAULTY

Spoiler:
Na území Rakúska sa nachádza 9 Vaultov. Vypisujem sem len niektoré z nich.
Vault 37 - Simmering (Viedeň)
Vault 58 - S-Bahn (Viedeň)
Vault 69 - Schlossberg (Graz)
Vault 96 - Berg (Salzburgské Alpy)
Vault 100 - DONAU (Linec)


Naposledy upravil Horox dňa Ut 21 august 2012, 03:35, celkom upravené 2 krát.

__________________________
The Perfect Life awaits...
avatar
Horox
Admin
Admin

Počet príspevkov : 155
Dátum registrácie : 16.08.2012
Vek : 25

Návrat hore Goto down

Re: Mestá / Vaulty

Odoslať  Horox za Ut 21 august 2012, 02:03

Maďarsko

Spoiler:
1. Budapešť

Hlavné mesto celej Grazskej Únie. V tomto sídli Grazská Únia, viď tému Organizácie a zoskupenia. Má približne rovnako obyvateľov ako Krakov, ale pretože je hlavné, bolo v 2070 pomerne dosť zbombardované. Aj tak je približne na úrovni Krakova.


Spoiler:
2. Debrecín

Sídelné mesto, z ktorého Grazci podnikajú výpady na juhovýchod, kde plánujú získať nadvládu nad celým Rumunskom.


Spoiler:
3. Győr

Jedno z veľkých maďarských miest, ktoré bolo v 2070 takmer úplne vyhladené, z celkom neznámych dôvodov. Je tu založený veľký tábor Marcových Karaván a Bulettári tu majú továreň. Jeho obnovu si dali na starosť mozboti.


Spoiler:
4. Miskolc

Mesto, z ktorého plánujú Grazci obsadiť severné Rumunsko. Je viac menej v poriadku.VAULTY

Spoiler:
Na území Maďarska sa nachádza 11 Vaultov. Vypisujem sem len niektoré z nich.
Vault 02 - Budín (Budapešť)
Vault 129 - Pešť (Budapešť)
Vault 141 - Hortobágy (Debrecín)
Vault 155 - Diósgyőr (Miskolc)
Vault 187 - Štúr (Győr)

__________________________
The Perfect Life awaits...
avatar
Horox
Admin
Admin

Počet príspevkov : 155
Dátum registrácie : 16.08.2012
Vek : 25

Návrat hore Goto down

Re: Mestá / Vaulty

Odoslať  Sponsored content


Sponsored content


Návrat hore Goto down

Návrat hore


 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.